Joan Miró, "Litografo II"
Bok med 12 färglitografier (inklusive omslag) + 2 färglitografier signerade med blyerts 29/150, textsidor på spanska, utgiven av Ediciones Poligrafa SA, Barcelona, lösa i linneklädd kassett,, bladstorl ca 33x25 cm (vissa blad dubbla)
Instängd lukt. Delvis med smärre fläckar.
Mourlot 1036-1049.