Betsad björk med inläggningar av zebrano. Två skåpdörrar med bakomliggande förvaringsutrymme. Arm av patinerad metall med ställbar textilskärm. Längd 63, bredd 42, höjd till bordsskivan 57, total höjd 121 cm.
Ej funktionstestad. Något slitage. Märken. Smärre fanerskador.