Bestående av;
Lars Wilhelm Dahlberg (troligen) Lund 1856 längd 18 cm,
Christopher Creutz Stockholm 1858 längd 23 cm (med svarvat träskaft),
Johan Mauritz Corth Nyköping 1845 längd 14 cm (med träskaft),
Pehr Ericson Malmö 1866 längd 8 cm,
2 st med oläsliga stämplar, tolta vikt ca 196 gram
Bruksslitage. Slitage. Skador. Lagningar.