Kerstin Hörlin-Holmquist, serveringsvagn, ur Triva-serien för Nordiska Kompaniets Verkstäder i Nyköping, 1960-tal.
Mahogny. Två lådor i sargen och skivan med trågkant. På hjultrissor. Brickmärkt. Bredd 80, djup 45, höjd 57 cm.
Ställvis slitage. Märken. Två muttrar saknas på hjultrissor.