Bestående av:
12 matknivar, 26 cm (blav av rostfritt stål).
12 matgafflar, 21 cm.
12 matskedar, 21 cm.
10 bordsknivar, 21 cm (blad av rostfritt stål).
12 bordsgafflar, 18 cm.
5 teskedar, 13,5 cm.
Samtliga delar med ett graverat "C". Vissa delar stämplade J.Wess. Total vikt 3712 gram.
Något slitage. Märken. Vissa packningar är synliga på knivarna, dock ej lösa blad.