Ett par stolar av röd plast. Benställning av kromad metall. Märkta Design Svante Schöblom Overman Made in Sweden och daterade 1981. Sitthöjd 43, höjd 74 cm. Fyra stolar med sits av röd plast och benställning av kromad metall. Märkta Registered Design Helmut Starke Modell Europa Made in Western Germany. Sitthöjd 45, höjd 81 cm.
Ställvis slitage. Märken. Repor.