Mahognyfanerat skrivbord med uppsats. Två lådor i sargen. Uppsats med lådor och fack bakom jalusipardörrar. Grön läderbeklädd bordsskiva. Mässingsbeslag. Längd 144 cm, djup 70 cm. höjd 76 - 110 cm. Nyckel finns.
Renoverad. Märken. Smärre fanerskador.