Flintgods med tryckt dekor i blått. Förgyllda hänklar.
2 terriner varav en med lock 28 cm
Såssnipa 23 cm
18 mattallrikar 25 cm
10 djupa tallrikar 25,5 cm
6 förrättstallrikar 20 cm
10 assietter 18 cm
Terrinfat 36 cm
Uppläggningsfat 36 cm
Uppläggningsfat 41 cm
Uppläggningsfat 45 cm
Smärre slitage. Krackelyr. Såssnipa med nagg. Tre mattallrikar med missfärgningar, tre med nagg. Fem förrättstallrikar med nagg. Tre assietter med missfärgningar, tre med nagg. Två uppläggningsfat med missfärgningar.