Bestående av:
11 matskedar, 21 cm.
2 matgafflar, 21 cm.
15 bordsknivar, 21,5 cm (blad av rostfritt stål).
15 bordsgafflar, 18 cm.
15 bordsskedar, 17,5 m.
12 smörgåsknivar, 17,5 cm (blad av rostfritt stål).
13 smörgåsgafflar, 14 cm.
3 smörknivar, 16 cm (blad av rostfritt stål).
Ostkniv, 21 cm (blad av rostfritt stål).
Fruktkniv, 17 cm (blad av silver).
Tesked, 12 cm.
2 kaffeskedar, 10,5 cm.
10 moccaskedar, 9 cm.
2 gafflar, 13,5 cm.
Uppläggningsgaffel, 14,5 cm.
Uppläggningsgaffel, 11 cm.
12 kaffeskedar, 11 cm (annan modell, "Svensk").
Total vikt 4042 gram.
Något slitage. Bucklor.