Två muggar, ett terrinfat, en såskanna, en skål samt ett fat. Olika dekorer i underglasyrblått samt kannan även i Famille Rose. Muggarna och kannans höjd 10-10,5 cm. Längd på fat, skål sam terrinfat, 14-37 cm.
Nagg. Glasyrmistor. Skålen med skadad fotring. Något slitage.