Åsa Jungnelius, pokal, glas, "Sugar Dandy Grande", Kosta Boda.
Cuppa med klockad form av bärnstensfärgat glas, fot av guldlackerad glasmassa. Dekor av svart silkesrosett. Signerad 7388032 Kosta Boda Lim. ed. 200 Åsa Jungnelius. Diameter 22, höjd 36 cm.
Visst ytslitage med märken och fläckar.