Axel Knipschild, skulptur, "Space activator".
Bemålat trä i blå och orange, signerad "A. Knipschild Space activator 1977". Längd 115-121 cm. Medföljer litografi signerad och numrerad 100/100, 22 x 38.
Katalog medföljer. Ställvis färgbortfall. Repor. Slitage. Litografi ej examinerad ur ram.