Karin Björquist, servis 16 dlr "Nobel" Rörstrand 1900-talets slut porslin
Bestående av;
4 tallrikar diameter 25 cm,
3 tallrikar diameter 22 cm,
4 skålar diameter 17 cm,
4 skålar med lock (i originalförpackning) diameter 15 cm.
Obetydligt ytslitage.