Bestående av:
12 bordsknivar,21 cm, (blad av rostfritt stål).
14 bordsgafflar, 18 cm.
12 dessertskedar, 16 cm.
8 kaffeskedar, 12 cm.
10 kaffeskedar, 10,5 cm.
Total vikt 1747 gram.
Något slitage. Enstaka skedar böjda. Knivarna med vissa bucklor samt enstka blad som är något lösa.