Fanerat lackerat trä, utdragbara bordsskivor med underliggande uttagbar bricka av spegelglas, utdragbara bordsskivor stoppas i två utdragbara lägen vardera längd 163,5 cm och 176 cm, hopfällt mäter bordet 112x58x55 cm, spegelbrickan mäter 58x52 cm
Bruksslitage. Fläckar. Repor.