Samtliga delar dekorerade i underglasyrblått med olika motiv.
10 tallrikar, 22-23 cm.
2 stekfat 34-35 cm.
2 såssnipor, 17-24 cm.
Terrinlock, 31 cm.
Fiskfatmed sil, 38,5 cm.
Fat, 19 cm.
Åldersrelaterat slitage. Nagg. Lagningar. Sprickor. Glasyrmistor. Bränningssprickor.