Huvudsakligen helblonde. Bestående av:
1 st kaffekanna, modell 48 (otydlig stämpel).
2 st askfat, modell 1001 (ett exemplar 2:a sortering och med nagg).
Ljusstakar, ett par, modell 1138.
12 kaffekoppar med fat, modell 1035 (ett fat med smärre glasyrdefekt; ett fat med smärre fotringsnagg; en kopp med obetydligt nagg).
12 assietter, modell 1087 (ett exemplar med smärre tillverkningsdefekt).
1 kakfat på fot, modell 1020.
1 litet fat, modell 1004.
2 små fat, modell 1145.
1 snäckformat skålfat, modell 1074.
1 skål på fot, modell 1023.
1 mjölkkanna, modell 763.
1 vas, modell 1016.
1 sockerskål, modell 1112.
1 gräddkanna, modell 1031.
6 medföljande, tefat, modell 1130 (4:e sortering).
Obetydligt ytslitage. Smärre nagg. Smärre tillverkningsdefekt.