Matbord, gustaviansk stil, 6 st iläggsskivor, 1900-tal.
Mahogny och mahognyfaner. Mässingsbeslag. Nedåtavsmalnande, mässingskodda ben med fasad dekor. Sex medföljande iläggsskivor à ca 45 cm. Diameter 110, höjd 75 cm.
Slitage. Märken. Fanerskador. Ställvis blekt.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.