Bestående av:
Fat på fot, höjd 15,5 cm (tredjesortering).
Sockerskål med lock, höjd 10 cm.
7 koppar med fat, (ett fat med nagg, alla tredje sortering förutom en kopp och ett fat).
8 assietter, 18,5 cm ( en tredjesortering).
Smärre slitage. Enstaka nagg. tredjesorting. En skadad grädkanna medföljer.