Fanerad med björk och masurbjörk, på hjultrissor, två lådor, ett hyllplan samt två uppfällbara skivor, vardera skiva mäter ca 30 cm, total längd 130,5 cm, hopfälld är längden inkl hängande skivor på sidorna 75 cm, bredd 53 cm, höjd 71,5 cm
Bruksslitage. Repor. Fanerskador.