Fanerat med palisander med flera träslag. Skivan klädd med läder. Beslag i mässing. Konturerad skiva, lådor samt svängda skodda ben. 131 x 72, höjd 78 cm. Nyckel finns.
Fanerskador och slitage, ställvis hårt nött, blekt.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.