Fåtöljer, ett par, "Delfin", Göte Möbler, Gnosjö, 1900-talets andra hälft.
Stomme av böjträ i bok. Fyrdelad snurrfot i metall med laminat. Fast, stoppad, djuphäftad klädsel i cognacsfärgat läder. Sitthöjd ca 41, bredd 72, höjd 91 cm.
Slitage. Märken. Fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.