Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen, fåtölj "FD 151", France & Daverkosen, Danmark.
Brickmärkt france & daverkosen danmark. Stomme i teak och och flätad rotting, lös sitt- och ryggplymå i röd textil. Sitthöjd fram 41 cm. Höjd 77 cm.
Smärre slitage. Märken. Repor.