Ek och ekfaner. Lös bordsskiva på två hurtsar med fyra lådor vardera. Flankerande kolonner. Hurtsarna låsbara. Tre lådor i sarg. Nyckel finns till hurtsarna. Längd ca 145, djup 85, höjd 78 cm. Nyckel finns.
Slitage. Märken. Skador. Fanerskador. Klotter.
Denna möbel kan, vid eventuell hemleverans, komma att levereras omonterad.