Valto Kokko, tak-/vägglampor, 4 st, "Kuutiopallo", i-Valo, 1970-tal.
Spotlights. Målad aluminium. Justerbar riktning. Märkta.
2 st vita modell 7171, höjd 32 cm, bredd 18 cm.
1 st orange modell 7172, höjd 30 cm, bredd 38 cm.
1 st ljus beige modell 7172, höjd 30 cm, bredd 38 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Den oranga har smärre sprickor i färgen. Ej funktionstestad. Smärre repor med färgförlust.