Pastorlat motiv med sovande herdinna, en man samt pojke med hund. Polykromt målad. På träsockel. Märkt i undergöasyrblått. Höjd inklusive träsockel 26, längd 33 cm.
Vissa nagg och lagningar. Viss smuts på ytan.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.