Ragnar Hellsén, fåtölj, "Oxford", modell 3543, Firma Svenskt Tenn/Stjernmöbler, 1900-talets andra hälft.
Helstoppad lös sittplymå och resårsits, benställning av betsad bok. Klädd i textilen Mirakel. Löstagbara armlänsskydd. Etikettmärkt Stjernmöbler. Sitthöjd ca 44, höjd 101, bredd 87 cm.
Slitage. Avslag. Blekt textil. Armlänsskydd med revor.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor