Juan Pedro Fabra Guemberena, "True Colours", 2002.
Signerad Fabra och daterad 2002, numrerad 3/3, a tergo. C-print monterad på aluminium 124 x 146,5 cm.
Verket är blekt. Färgförändringar troligen beroende på solljus.
Brändström & Stene, Stockholm.
Moderna Museet, Stockholm, "Svenska hjärtan", 2004, ett annat exemplar utställt.