FIGURINER, ett par, flintgods, Staffordshire. 2 figuriner medföljer.

Par. Polykromt bemålade. H 23-24. Övriga h 11-14.

Mannen med lagad hatt. Krackelyr, glasyrnaggar/slitage. De medföljande med naggar, den mindre med stor lagning.

Utropspris
1 000 SEK