Målad dekor av ett trädgårdslandskap med klippformation, blommor samt ett bord med antikviteter i underglasyrblått. Brämen med dekor av persikor. Diameter 23,5 cm.
Slitage. Nagg. Glasyrmistor. en tallrik med större bränningsspricka. Tre tallrikar med sprickor. Smärre fläckar.