Torbjörn Forsberg, skulptur, brons, signerad och daterad 2014.
Dalripa Tupp. Signerad T. Forsberg och daterad 2014. Guld-, brun- och grönpatinerad brons. Höjd 11,5 cm (inklusive stensockel 13,5 cm).
Obetydliga strödda skrapmärken. Något avnött patinering.