Pilgrimsflaska med prunus i underglasyrblått, med Kangxis märke medn senare, höjd 15,5 cm.
Tre koppar med dekor av flodlandskap i underglasyrblått och guld, diameter 8 cm.
Tre crèmekoppar med lock, dekorerad med blommor i underglasyrblått, höjd 8,5 cm.
Bärtallrik med underglasyrblå dekor av blommande landskap med krysantemum och bambu, diameter 16,5 cm.
Tallrik med dekor i underglasyrblått och emaljfärger av figur i flodlandskap, diameter 22,5 cm.
Glasyrmistor och något slitage. Pilgrimsflaskan med nagg och bränningsspricka på hänkel. En kopp med spricka. En crèmekopp med spricka och nagg, en med trasig hänkel.Tejprester. Tallrikarna med mindre nagg. One small plate included.