Tallrikar ett par, dekor av blommor i emaljfärger, brättet med mönster med körsbärsblom, diameter 22 cm.
Kopp i underglasyrblått, höjd 7,5 cm, samt 4 skålfat, diameter 18 cm.
Nagg. En av tallrikarna med lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.