Tallrikar, porslin, 7 st, Kina, Qianlong och Kangxi, 1700-tal.
Sex tallrikar med olika underglasyrblå dekorer, motiv av pagoder i flodlanskap, tuppar respektive trädgård. En tallrik med dekor i Famille Rose. Diameter 22-23 cm.
Nagg. Något slitage. Bränningsspricka.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.