Cylindrisk dosa, invändigt förgylld, Elg. Glasdosa med silverlock, 1924. Dosa med lock av snäckskal, Åström. Mugg, GAB 1972. Skål, invändigt förgylld, 1916. 3 bägare, bl a 1938 o 1955. Servettring, Jensen. Gaffel, 5 knivar, sked, 1911-14, l 17-22. H övriga delar 4-6,5.
Slitage. Gravyrer. Snäkskal skadat och lagat. En bägare mycket bucklig. En kniv skadad.