Oljehus av majolika, kupa av opakt glas. Rik dekor i mässing av kvinnor, blommor och slingrande blad. För tre ljuspunkter. Diameter 35, total höjd 120 cm.
Ställvis slitage. Nagg. Märken. Kompletterad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.