Gulrandig teservis i porslin med förgyllda linjer.
6 koppar med fat, kopp höjd 7, diameter 10 cm, fatets diameter 15,5 cm
6 assietter, diameter 19,5 cm
1 sockerskål med lock, höjd 16 cm
1 gräddkanna, höjd 14 cm
Färgbortfall. Slitage. Andrasortering.