Bestående av soffa, två karmstolar, sex stolar. Förgylld grupp med skuren dekor. Kannelerade ben samt sarg med pärlstavsdekor och fleuroner. Etikettmärkt. Sitthöjd 44, soffans längd 160 cm.
Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är mycket gott. Fläckar.