Matbord, mahogny, regency, 1800-tal.

Matbord av mahogny med vikbar skiva och fyra iläggsskivor. Spiralskurna ben med hjultrissor. Höjd 73, bredd 122, längd 60-280 cm

Åldersrelaterat slitage. Skador.

Utropspris
3 000 SEK