Anne Nilsson, vas, glas, Orrefors, 1990.
Dekor av ansikte mot grön och blå fond. Signerad Orrefors 967778 Anne Nilsson EA I -90. Höjd 24 cm.
Smärre ytslitage. Rester av klister undertill.