Stolarna i teak. Tillverkade av Svegards Markaryd, brännmärkta. Stolarnas sitthöjd 44 cm, höjd 78 cm. Bordet fanerat med teak. Längd 105, bredd 105, höjd 74 cm. Med två iläggsskivor a 42.5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Ställvis blekt. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.