Lackerat. Bord med två iläggsskivor à 48 cm vardera. Längd 140. Bredd 100. Höjd 73 cm. Stolar med genombruten ryggbricka i form av kopplat spjälknippe. Skuren dekor av bla fleuroner. Sitthöjd 45 cm.
Slitage. Repor. Märken. Smärre fläckar och färgbortfall.