Multicolored monogram canvas i vitt med ljusa skinndetaljer, gula stickningar, nitar, beslag samt dragkedjor i guldfärgad metall, dragkedja märkt "LOUIS VUITTON". Utvändigt ett fack, fodrad i röd mocka, invändigt två fack varav ett för mobil, stämpelmärkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France", numrerad M10046, ,7x13x25 (med handtag 47) cm. Dustbag
Bruksslitage. En sidotryckknapp lös.