FÄLLBORD, 1800-talets första hälft.

Skiva fanerad med mahogny. Benställning av betsad björk. Längd 88, djup 86, höjd 77 cm.

Slitage. Kompletterad. Torrsprickor. Fanerskador.

Proveniens

From the Collection of Raoul Wallenberg, thence by descent.

Utropspris
5 000 SEK