Felix Chopin

(Ryssland, 1813-1892)
Felix Chopin
(Ryssland, 1813-1892)

FELIX CHOPIN, skulptur patinerad brons signerad och daterad 1868

"Vsvelod III", höjd ca 26 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Storfurste Vsevolod Suurpesa av Kiev (1154-1212), son till Yuri Dolgoruk.
Vladimirs storhertig 1176-1212.

Utropspris
25 000 SEK