TEDOSA, porslin. Troligen Frankrike, 1800-talets första hälft.

Polykrom samt förgylld dekor av landskap samt romantiskt par vid brygga. Höjd 10 cm.

Slitage, smärre nagg.

Utropspris
2 000 SEK