Chinese Works of Art F485

Sommarens temaauktion ’Chinese Works of Art’ innehåller föremål från skandinaviska samlare.
Den kurerade samlingen omfattar ett brett utbud av asiatisk konst, från keramik, porslin, nefrit och målningar till möbler. Utforska ett urval dekorativa föremål som visar bredden av asiatiskt konsthantverk och dess långa och fascinerande historia.

162 föremål
Bojan, porslin, Kina, 1900-talets början.
3d 9 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Vas, porslin. Kina, 1900-tal.
3d 10 tim
Vas, porslin. Kina, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Tallrikar, ett par, porslin, Kina, 1900-tal.
3d 10 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Buddha av fluorit 1900/2000-tal.
3d 8 tim
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
3d 10 tim
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Tallrik, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
3d 7 tim
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fat, blåvitt, Kina, qingdynastin, omkring år 1900.
3d 9 tim
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Skålfat, porslin, Kina, 1900-tal.
3d 10 tim
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Väggvas, porslin, Kina, 1900-tal.
3d 10 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dockor, ett par, Kina, tidigt 1900-tal.
3d 11 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skålfat, porslin, Kina, 1800-tal.
3d 9 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin.
3d 10 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Koppar med fat ett par porslin 1700-tal.
3d 8 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fat, porslin, Kina, sen Qingdynasti/omklring 1900.
3d 9 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skålfat, 3 st blåvita, Kina, omkring år 1900.
3d 9 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vas porslin, Kina 1900-tal.
3d 7 tim
Vas porslin, Kina 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Tibet, antik.
3d 8 tim
Matta, Tibet, antik.
2 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
3d 9 tim
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vas, porslin, Kina, 1900-talets senare del.
3d 9 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kruka / bojan, porslin, Kina, 1600-tal.
3d 11 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Figurin, porslin, Kina, 1900-tal.
3d 10 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Tibet, antik.
3d 8 tim
Matta, Tibet, antik.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skål, porslin, Kina, omkring år 1900.
3d 9 tim
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skålfat, porslin, Kina, Mingdynastin (1368-1644).
3d 9 tim
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fat, porslin, Kina, Qianlong (1736-95).
3d 7 tim
110 EUR
Utropspris
300 EUR
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?