Kopparna med underglasyrblått dekor med motiv av pagod och pilträd i flodlandskap. Faten med annat pagodmönster. Ett av faten med avvikande dekor.
12 koppar, höjd 7 cm.
12 assietter, 15,5 cm.
2 koppar samt ett fat med nagg. 3 med spricka/sprickor. Ett fat med nagg. Smärre slitage. Smärre fläckar. Vissa koppar med missfärgad botten inuti. Glasyrmistor.