Nr. | Föremål | Ändringar |
9 | SPELBORD, rokoko, 1700-tal. | En ljus platta saknas. |
10 | BORD, biedermeier, 1800-talet. | Skador. |
18 | BORDSLYSTER. | Kantnagg |
Nr. | Föremål |
222A | Marcus Collin, 'SKOMAKAREN'. |
238A | Pekka Halonen, VINTERLANDSKAP. |
289A | Akseli Gallen-Kallela, PORTRÄTT AV RUDOLF AHONIUS. |
306A | Carl Trägårdh, FÅRHERDE. |
Nr. |
173 |
Det finns inga föremål med exportförbud.
Det finns inga föremål med införselmoms.