Sigill för grevliga ätten Ribbing (nr. 98), sent 1700-tal.
Etsat stål och eboniserat trä. Med graverad vapensköld samt valspråk. "Fide radicata". För grevliga ätten Ribbing (nr. 98) upphöjd till grevligt stånd 1778 genom Fredrik Ribbing af Koberg (1721 - 1783). Längd 9,5 cm.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.